Інтерв’ю
Проблема екології доріг залишається актуальною до сьогодні. Завдяки роботі українських вчених-інженерів (компанія «Захід-Схід»), які створили унікальну розробку екологічного дорожнього покриття, є надія, що незабаром в Україні асфальт стане безпечнішим та доступнішим в експлуатації з економічного погляду. Про це у своєму інтерв’ю говорять голови ради директорів організації – Юрій Андросюк, Станіслав Закаблук.
В основу розробки лягли властивості бетону, а саме Нано-бетон® (серобетон), як зрілого та екологічнішого матеріалу. Станіслав Закаблук заявляє: «Він вигідно виділяється серед решти всіх бетонних матеріалів. По-перше, він термопластичний. Тобто, подібно до пластмаси, він дозволяє зробити виріб, а потім переплавити його і зробити інший вироб без втрати якості. Отже, одного разу вироблене з Нано-бетону® (серобетон) можна потім переробляти, і не один раз». Такі властивості бетону було підтверджено під час лабораторних досліджень.
Як стверджує Станіслав, Нано-бетон® (серобетон) та Нано-асфальт® (сероасфальт) – не новинка у світовій практиці, їх активно застосовують у США, Канаді, Франції, Бельгії, Великій Британії. Добре розвинений такий бізнес у Польщі, Японії. Вже існує три різні технології будівництва подібних доріг у перерахованих країнах, а в Україні планується використання інноваційної четвертої, розробленої нашими інженерами. Українські фахівці запатентували виготовлення наноасфальту та нанобетону способом змішування на рівні молекул, із застосуванням ультразвукових нанотехнологій. Дані технології забезпечують зниження рівня витрат на виробництво доріг високої якості, а також економію часу на виготовлення, укладання та подальший ремонт. Залишається лише стежити за дальньою інформацією.