Сіркобетон: де він необхідний і чому
Новий матеріал серобетону, виробництво якого активно налагоджується в Україні, став однією з найактуальніших розробок для вирішення проблем екології доріг. Також цей матеріал дозволяє оптимізувати фінансові витрати на подальше обслуговування в експлуатацію виробів із бетону, споруд, доріг.
Сірка у складі бетонних виробів виконує функцію термопласту. У процесі виготовлення серобетону ми отримуємо композитний матеріал на основі інертних наповнювачів. Ці наповнювачі виконують функцію структурного каркасу. В’язким для них є сірка з модифікуючими добавками.
Серобетон – переваги для конструкцій:
- Висока якість та міцність будівельних об’єктів.
- Відмінні теплоізоляційні властивості.
- Стійкість до хімічних дій.
- Зносостійкість.
- Підвищена морозостійкість та водонепроникність.
- Низька тепло- та електропровідність.
Всі ці якості роблять застосування серобетону в будівництві ефективним та економічним. Затвердіння сумішей відбувається за низьких температур, тому міцність конструкція набирає вже під час остигання.
Важливою властивістю використання серобетону є можливість повторного використання матеріалу після вторинної переробки. При цьому якість матеріалу не знижується, а економічна вигода зростає.
За результатами досліджень сірчані композити в рази перевершують цементні розчини за показниками пористості та водонепроникності. Це означає, що використання серобетону в дорожньому будівництві дозволяє отримати більш зносостійкі та надійні дороги, ніж аналоги, виготовлені на цементних в’яжучих.
Сьогодні Нано-бетон® (серобетон) активно використовується для будівництва промислових і житлових будівель, особливо це затребуване для тих об’єктів, де важлива морозостійкість, водонепроникність, стійкість до впливу агресивних середовищ.
Однак актуальним сьогодні залишається питання використання Нано-бетону (серобетон) і Нано-асфальту (сероасфальт) для будівництва доріг. Адже технологія також залучає переробку технічної сірки. На думку вчених-інженерів, сірчаний Нано-бетон® (серобетон) дозволить вирішити екологічні проблеми міських трас.